شارژ تلفن از شب تا صبح
79 / 100

شارژ تلفن از شب تا صبح می تواند به باتری آسیب برساند و طول عمر آن را کوتاه کند.

در اینجا هر آنچه لازم است بدانید آورده شده است.

چگونه شارژ باتری تلفن هوشمند خود را افزایش می دهیم؟ ممکن است فکر کنید که شارژ کردن آن در حالت خوابیدن تا صد در صد منظم زدن مفید باشد ، اما در واقع به باتری شما آسیب می رساند و عمر آن را کاهش می دهد.

این حقیقت در مورد نگهداری باتری تلفن های هوشمند است و اینکه چرا شارژ تلفن از شب تا صبح به باتری شما آسیب میزند!!!

چگونه طول عمر باتری تعیین می شود؟

شما می خواهید فناوری شما تا حد ممکن قابل استفاده باشد. بیشترین استفاده از باتری از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا اکثر مردم از تعویض باتری پیش فرض ناراحت هستند.

باتری های قابل شارژ با گذشت زمان به آرامی ظرفیت خود را از دست می دهند (حتی اگر از آنها استفاده نکنید). بعد از سال اول استفاده منظم ، متوجه کاهش ظرفیت خواهید شد. برای بسیاری ، گذراندن یک روز کامل با یک بار شارژ فراتر از حد دو سال غیرممکن است.

تولیدکنندگان امید به زندگی تلفن های هوشمند را از طریق “چرخه شارژ باتری” مشخص می کنند. چرخه شارژ به عنوان شارژ باتری از 0 تا 100 درصد تعریف شده و سپس دوباره به 0 درصد تخلیه می شود.

تعداد چرخه های شارژ مورد انتظار به شما نشان می دهد که باتری چقدر می تواند چرخه کامل را تحمل کند قبل از اینکه به طور محسوسی شروع به کاهش ظرفیت کند.

باتری های لیتیوم یون (Li-Ion) در اکثر فناوری های شارژی استفاده می شود. نوعی باتری لیتیوم یونی را می توانید در تلفن های هوشمند ، بخار کننده ها ، لپ تاپ ها ، , اسپیکرهای قابل حمل پیدا کنید.

مشهورترین باتری لیتیوم یونی 18650 است. این می تواند بین 300 تا 500 دوره شارژ کامل طول بکشد تا اینکه تقریباً به 75 درصد ظرفیت کاهش یابد. این همان زمانی است که باتری شروع به ضعیف شدن می کند.

چرا باتری لیتیوم یون قابل شارژ تخریب می شود؟

تلفن های هوشمند و تبلت ها از نوعی باتری Li-Ion به نام Lithium-Ion Polymer) Li-Poly) استفاده می کنند. این نسخه ایمن تر ، کوچکتر است و سریعتر شارژ می شود. در غیر این صورت ، قوانین LiP-Poly همانند هر باتری Li-Ion اعمال می شود.

باتری شما سریعاً تخریب می شود وقتی مرتباً 80 درصد آن را شارژ کنید و بگذارید به زیر 20 درصد برسد. دستگاه شما با 50 درصد شارژ بهترین عملکرد را دارد.

برای افزایش عمر باتری از این موارد خودداری کنید.

هر بار که گوشی خود را به شارژ میزنید به عنوان یک چرخه کامل محسوب می شود. با شارژ و تخلیه نسبی بین 20 تا 80 درصد ، می توانید 1000 چرخه کامل یا بیشتر قبل از رسیدن به کاهش قابل توجه ظرفیت دریافت کنید. این حدودا سه سال شارژ روزانه است.

چرا این اتفاق می افتد؟ این باتری ها از یک لایه اکسید کبالت لیتیوم و یک لایه گرافیت ساخته شده اند. یون های لیتیوم از گرافیت به اکسید لیتیم کبالت منتقل می شوند تا انرژی آزاد کنند.

شارژ باتری این یونها را به لایه گرافیت منتقل می کند.

شارژ تلفن از شب تا صبح یکپارچگی سلول را به خطر می اندازد زیرا پر شدن بیش از حد یک لایه با لیتیوم باعث افزایش مقاومت داخلی می شود.

چگونه از باتری تلفن هوشمند خود مراقبت کنیم؟

ممکن است قبلاً هنگام شارژ تلفن خود به برخی از عادت های بد دچار شده باشید ، مثلاً هنگام خواب آن را به برق متصل کنید. خوشبختانه اصلاح این روشها زمان و تلاش زیادی نمی برد.

چرا شارژ تلفن از شب تا صبح به باتری شما آسیب میزند!!!

وقتی می خوابید تلفن خود را از برق بکشید و پس از بیدار شدن تلفن را شارژ کنید. این ممکن است در طی روزهای صبحگاهی شما باشد ، در حالی که در محل کار خود هستید ، یا شب ها تلویزیون تماشا کنید.

ممکن است یک ساعت طول بکشد تا دستگاه خود را شارژ کنید ، اما وقتی خواب هستید آن را به برق وصل کنید به این معنی است که دستگاه برای مدت طولانی تری به شارژر متصل است.

نه ، باتری تلفن شما نمی تواند بیش از حد شارژ شود

تولیدکنندگان برای جلوگیری از این امر راه حل هایی را در نظر می گیرند. با این حال ، وقتی 100 درصد شارژ می کنید ، این “شارژ قطره ای” اضافه می کند ، یعنی انرژی اضافی کافی برای جبران آنچه که دستگاه شما به طور پیش فرض استفاده می کند ، دارد. با شارژ 100 درصدی و متصل نگه داشتن آن به صورت مداوم باتری پر و خالی میشود.

علاوه بر این اگر آن را یک شبانه روز در برق وصل کنید (شارژ تلفن از شب تا صبح) ، مطمئناً از 80 درصد شارژ توصیه شده بالاتر خواهید رفت.

شارژ طولانی مدت همچنین می تواند منجر به افزایش دما شود که به طور طبیعی باتری شما را خراب می کند. همچنین در موارد شدید می تواند خطرناک باشد – به خصوص اگر تلفن خود را زیر بالش خود نگه دارید.

اگر می توانید به آن کمک کنید دستگاه خود را زیر بالش خود قرار ندهید. کمبود جریان هوا نه تنها به معنی آسیب احتمالی باتری شما است بلکه خطر آتش سوزی را نیز افزایش می دهد.

شما باید از قرار دادن تلفن در معرض افراط و تفریط خودداری کنید. دمای زیر 32 فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) و بالاتر از 158 فارنهایت (70 درجه سانتیگراد) باتری Li-Ion شما را سریعتر تخریب می کند. با گرم شدن تلفن در کنار خود آفتاب نگیرید و آن را در یک روز گرم یا سرد نیز در ماشین نگذارید.

آیا تلفن شما در حال شارژ است می توانید از برنامه ها استفاده کنید؟

هنگام شارژ کردن ، نباید از دستگاه خود برای فعالیتهای شدید استفاده کنید. واقع بینانه ، بسیاری از مردم این کار را می کنند. با این وجود ، انجام منظم این کار می تواند صدمات جبران ناپذیری وارد کند.

ممکن است تماشای فیلم های YouTube یا رسیدن به سطح بعدی در بازی مورد علاقه خود در هنگام اتصال وسوسه انگیز باشد ، اما تأثیر منفی بر باتری شما دارد.

اگر می خواهید تلفن خود را برای مدت طولانی نگه دارید ، از برنامه ها در هنگام شارژ استفاده نکنید.

با این وجود ، بررسی پیام ها یا ایمیل های و یا برنامه های سبک مثل پیام رسانها و به طور کلی این دست برنامه ها زیاد باطری شمارا درگیر نمیکند. فقط کاری نکنید که انرژی زیادی مصرف کند.

آیا تلفن شما با 80 درصد شارژ متوقف می شود؟
شرکت ها به ندرت به شما اجازه می دهند از ظرفیت کامل باتری های آنها کاملاً استفاده کنید. احمقانه است که یونهای لیتیوم را به شدت در یک لایه تخلیه کنیم. با این وجود ، درصد شارژ شما با رسیدن به ظرفیت کامل مجاز ، 100 درصد خوانده می شود.

فقط مواظب باشید باتری گوشی هوشمند شما بیشتر از 80 درصد شارژ نشود.

ایده آل نیست ، درسته؟

هنوز هم می توانید از برخی نرم افزارها برای کمک به تغییر عادت های شارژ خود استفاده کنید.

برای اندروید Accubattery نکاتی را برای بهبود باتری نشان می دهد و به شما امکان می دهد هشدارهای درصد ظرفیت را تنظیم کنید. در انتهای این نوشته میتوانید ورژن پرو و خریداری شده این برنامه رو دانلود کنید.

چگونه می توان تخلیه باتری را در دستگاه خود کاهش داد؟

فراتر از مشاهده دما و درصد شارژ دستگاه ، می توانید با کاهش دفعات شارژ شدن باتری ، عمر باتری را بیشتر کنید. شارژ کمتر به معنای چرخه کمتری است که منجر به طول عمر بیشتر دستگاه شما می شود.

کاهش مدت زمان پایان صفحه و کاهش تنظیمات روشنایی بیشترین تأثیر را خواهد داشت.

علاوه بر این ، اکثر تلفن های هوشمند و برخی از لپ تاپ ها گزینه صرفه جویی در مصرف باتری را دارند. این موارد به ندرت بر تجربه شما از دستگاه تأثیر منفی می گذارد.

برخلاف تصور ، اتصال به بلوتوث و Wi-Fi از باتری زیادی استفاده نمی کند. با این حال ، غیرفعال کردن GPS و داده تلفن همراه می تواند باعث کاهش قابل توجه تخلیه در اکثر دستگاه ها شود.

چگونه می توان باتری های گوشی های هوشمند خود را ذخیره کرد

اگر قصد استفاده طولانی مدت از دستگاه خود را دارید ، باید مراقب باتری های خود باشید.

دستگاه هوشمند خود را در جای خنک تری نگهداری کنید:

باتری ها در دمای سردتر بهتر دوام می آورند. اگر این امکان وجود ندارد ، آنها را در دمای محیط نگه دارید.

قبل از تخلیه کامل باتری  آن را صد در صد شارژ نکنید. به یاد داشته باشید که 50 درصد مطلوب است ، اما تخلیه آن در هر نقطه بین 40 تا 60 درصد خوب است.

چگونه می توان طول عمر باتری خود را افزایش داد

بنابراین ، چگونه می توانید عمر باتری تلفن هوشمند خود را افزایش دهید؟ در اینجا چند نکته ساده آورده شده است.

محدوده شارژ شما بین 20 تا 80 درصد باشد یعنی بعد از 80 درصد شارژ از شارژ جدا شود و قبل از رسیدن به 20 درصد به شارژر متصل شود.
شارژ تلفن از شب تا صبح مضر است و دقیقا این زمانی است که باتری سریعتر خراب می شود.
دستگاه خود را در دمای اتاق نگه دارید و در نتیجه از قرار دادن در دمای بالاتر از حد دمای اتاق اجتناب کنید.
با خاموش کردن سرویس های غیر ضروری ، مصرف باتری دستگاه خود را کاهش دهید. از صرفه جویی در مصرف باتری استفاده کنید تا از هر بار شارژ حتی بیشتر استفاده کنید.
در کوتاه مدت ، ممکن است تفاوت زیادی را مشاهده نکنید. اما وقتی گوشی شما بعد از یک سال با یک بار شارژ هنوز یک روز کامل دوام آورد خوشحال خواهید شد.

نویسنده: KhodeNima
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان