نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android
82 / 100

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

در اینجا نحوه نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید ، برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی در تلفن شما وجود دارد!

آیا وقتی می خواهید برنامه جدیدی را روی دستگاه Android خود نصب کنید و هشدار “فضای کافی نیست” را می بینبد ، از دنیا متنفر نمی شوید؟ این بدان معناست که همه آن بازی ها ، عکس ها و فیلم های 4K سرانجام نتیجه خود را دادند.

اگر تلفن شما کارت حافظه دارد ، راه حل آن آسان است. کارت microSD راهی ارزان برای افزایش فضای ذخیره سازی تلفن شما است. به جای اینکه برنامه ها را در دستگاه Android خود حذف کنید ، می توانید برنامه ها را به کارت SD منتقل کنید تا فضا را آزاد کند.

نحوه انجام این کار به نسخه اندرویدی که استفاده می کنید بستگی دارد. ما در این راهنما نگاهی خواهیم انداخت به تمام روش های انتقال برنامه های Android به کارت SD.

 

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android : اصول اولیه

قبل از شروع ، چند نکته را در نظر بگیرید.

کارت های حافظه کندتر از حافظه داخلی هستند ، بنابراین ممکن است عملکرد کمی بدتری برای برنامه های پرمصرف داشته باشید. هنگام انتخاب کارت ، سریعترین و بزرگترین موردی را که تلفن شما می تواند پشتیبانی کند — مشخصات تلفن خود را بررسی کنید تا ببینید با چه کارتهایی سازگار است. (مطمئن باشید که می دانید چگونه یک کارت microSD جعلی را برای جلوگیری از کلاهبرداری تشخیص دهید).

کارت های جعلی- microSD
چگونه می توان کارت MicroSD جعلی را تشخیص داد و از کلاهبرداری خودداری کرد
کارت های microSD جعلی دارای ظرفیت ذخیره سازی بالا گمراه کننده ای هستند. گول نخورید!

انتقال برنامه های از پیش نصب شده بدون روت کردن امکان پذیر نیست و حتی برخی از برنامه های شخص ثالث ممکن است از آن پشتیبانی نکنند. همچنین ، در نسخه های قدیمی Android ، ممکن است نتوانید از ابزارک های مرتبط با برنامه هایی که به کارت حافظه خود منتقل کرده اید استفاده کنید.

با توجه به همه اینها ، بیایید ببینیم چگونه برنامه ها را به کارت SD منتقل کنیم.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

از کارت SD به عنوان حافظه داخلی استفاده کنید

Android Marshmallow تغییراتی در نحوه مدیریت کارت های حافظه ایجاد کرد و این تغییرات در نسخه های بعدی Android نیز ادامه یافت.

اکنون می توانید کارت های microSD را تنظیم کنید تا به عنوان حافظه داخلی کار کنند. اندروید به جای اینکه حافظه داخلی و خارجی را به عنوان فضاهای جداگانه در اختیار داشته باشید ، کارت را به عنوان یک فضای داخلی داخلی مشاهده می کند.

داده ها و برنامه ها می توانند در صورت لزوم برای هر کدام نامه بنویسند و همه اینها به صورت یکپارچه اتفاق می افتد. در نتیجه ، شما نیازی به نگرانی در مورد محل ذخیره برنامه های خود ندارید.

کارت شما در این مرحله پاک می شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از تمام اطلاعات مورد نیاز خود پشتیبان تهیه کرده اید:

کارت SD را در تلفن خود قرار دهید. وقتی اعلان کارت SD جدید ظاهر شد ، روی تنظیم ضربه بزنید.
در مرحله بعدی ، باید نحوه استفاده تلفن از کارت را انتخاب کنید. ذخیره سازی تلفن را در اندروید 9 به بالا انتخاب کنید یا در نسخه های قدیمی تر به عنوان حافظه داخلی استفاده کنید.

در غیر این صورت ، به تنظیمات> ذخیره سازی بروید ، کارت را انتخاب کنید ، روی دکمه فهرست ضربه بزنید و تنظیمات ذخیره سازی را انتخاب کنید. روی قالب به عنوان داخلی ضربه بزنید.
در صفحه بعد ، روی Format SD Card یا Erase & Format ضربه بزنید. با این کار کارت شما پاک می شود.
در Android 9 و بالاتر ، این فرصت را دارید که محتوای خود را — از جمله برنامه ها — به کارت منتقل کنید. همچنین به شما نشان می دهد که چقدر فضای ذخیره خواهید کرد.

این ویژگی Adoptable Storage نام دارد و از شما می خواهد کارت خود را برای همیشه در تلفن خود نگه دارید. کارت نیز رمزگذاری شده است ، بنابراین نمی توانید آن را در دستگاه دیگری قرار دهید تا داده ها را کپی کند.

نقطه ضعف بزرگ ذخیره سازی قابل قبول این است که همه تلفن های اندرویدی متفاوت هستند ، بنابراین برخی از تولیدکنندگان ترجیح می دهند آن را در دستگاه های خود ارائه نکنند. اگر آن را ندارید ، باید برنامه های خود را به صورت دستی به کارت SD خود منتقل کنید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android 9 Pie و بالاتر

اگر تلفن شما از فضای ذخیره سازی قابل قبول پشتیبانی نمی کند ، همچنان می توانید برنامه ها را به صورت دستی در Android 9 و بالاتر به صورت دستی انتقال دهید. فقط به یاد داشته باشید که شما نمی توانید این کار را برای هر برنامه انجام دهید ، و نه برای برنامه های از پیش نصب شده:

به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> اطلاعات برنامه بروید.
برنامه ای را که می خواهید منتقل کنید در لیست پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
فضای ذخیره سازی را انتخاب کنید. اگر برنامه از انتقال به کارت پشتیبانی می کند ، در اینجا دکمه ای با عنوان Change را مشاهده خواهید کرد. روی این ضربه بزنید
کارت SD را در کادر گفتگوی Change storage تغییر دهید. این یک صفحه تأیید را نمایش می دهد. برای شروع روی حرکت ضربه بزنید.

برای انتقال مجدد برنامه به حافظه داخلی ، مراحل بالا را تکرار کنید اما در مرحله آخر حافظه داخلی مشترک را انتخاب کنید. وقتی می خواهید کارت حافظه خود را تغییر دهید یا آن را حذف کنید ، همیشه باید این کار را انجام دهید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android 8 Oreo :

روند انتقال یک برنامه به کارت SD در آندروید 8 اساساً همان Android 9 است:

به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> اطلاعات برنامه بروید.
به پایین بروید تا برنامه مورد نظر برای انتقال به کارت را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
فضای ذخیره سازی را انتخاب کنید. اگر برنامه از انتقال به کارت پشتیبانی کند ، بخشی را مشاهده می کنید که با عنوان Storage استفاده شده است. دکمه مشخص شده Change را بزنید.
کارتی را که می خواهید برنامه را به آن منتقل کنید و به دنبال آن Move را انتخاب کنید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android 7 Nougat :

از طریق تنظیمات می توانید برنامه ها را در Android 7 Nougat به کارت حافظه منتقل کنید. با این حال ، نمی توانید همه برنامه ها را جابجا کنید. اگر آنها از آن پشتیبانی نکنند ، دکمه تغییر را در مرحله 3 نمی بینید:

به تنظیمات> برنامه ها بروید.
برنامه مورد نظر برای انتقال به کارت microSD خود را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.
به Storage> Change بروید و از جعبه اعلان باز شده کارت خود را انتخاب کنید.
برای تکمیل مراحل ، روی Move ضربه بزنید.

بسته به اندازه برنامه ، ممکن است چند لحظه طول بکشد (مخصوصاً در مورد بازی های بزرگ) ، بنابراین تلفن را قفل نکنید یا به برنامه دیگری نروید تا تمام شود. برای انتقال برنامه به حافظه داخلی ، مراحل را تکرار کرده و حافظه داخلی مشترک را در مرحله 3 انتخاب کنید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android 6 Marshmallow :

انتقال برنامه ها به کارت microSD در Marshmallow همان است که در Nougat وجود دارد:

به تنظیمات> برنامه ها بروید ، سپس روی برنامه انتخابی خود ضربه بزنید.
روی Storage> Change ضربه بزنید ، سپس در صورت درخواست کارت را انتخاب کنید.
برای تکمیل مراحل ، Move را بزنید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android 5 Lollipop :

Lollipop مانند نسخه های بعدی Android در پشتیبانی از کارت حافظه قوی تر نیست ، اما همچنان می توانید برنامه ها را از داخل تنظیمات منتقل کنید.

شما محدود هستید که می توانید برنامه هایی را در فضای ذخیره سازی خارجی خود قرار دهید. این به توسعه دهنده ای که از این گزینه پشتیبانی می کند بستگی دارد. همچنین ، کل برنامه به کارت منتقل نمی شود — فقط بخشی از آن حرکت می کند.

با کشیدن انگشت سمت راست در صفحه برنامه ، با برچسب On SD Card ، می توانید ببینید که کدام برنامه ها را روی کارت خود قرار داده اید. با این کار شناسایی مواردی که می خواهید در آینده به حافظه داخلی برگردانید آسان است.

بعد از اتمام کار ، بخش ذخیره سازی به روز می شود تا نشان دهد چه مقدار از برنامه اکنون در کارت ذخیره شده است (و چه مقدار هنوز در حافظه داخلی است). اکنون دکمه Move انتقال به تلفن یا انتقال به حافظه دستگاه را می خواند.

با ضربه زدن روی این کار ، می توانید برنامه را از کارت حذف کنید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android 4.x و نسخه های بالاتر :

پشتیبانی از کارتهای microSD در تمام نسخه های Android 4.x (از جمله KitKat ، Jelly Bean و Ice Cream Sandwich) بسیار محدود بود. Android Stock از قابلیت انتقال برنامه ها به کارت خارجی پشتیبانی نمی کرد ، زیرا گوگل به نظر می رسید کارت ها به طور کامل از بین می روند.

با این حال ، برخی از تولیدکنندگان تصمیم گرفتند که این ویژگی را در نسخه های سیستم عامل خود بگنجانند. اگر دستگاه قدیمی شما از آن پشتیبانی می کند ، روند کار ساده است:

به تنظیمات> برنامه ها بروید.
در مرحله بعدی ، برنامه مورد نظر جهت انتقال به کارت را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.
انتقال به کارت SD را انتخاب کنید. اگر این دکمه در دسترس نباشد ، نمی توانید برنامه را حرکت دهید (یا تلفن شما از انجام این کار پشتیبانی نمی کند).

در شرایط بعید که هنوز از دستگاه Android 2.x استفاده می کنید ، این مراحل تقریباً همان مراحل روبرو هستند. ابزارک های صفحه اصلی در این نسخه های قدیمی پشتیبانی نمی شوند — اگر می خواهید از یک ابزارک استفاده کنید ، باید برنامه ای را در حافظه داخلی نگه دارید.

اگر گزینه تلفنتان را ندارید ، باید برنامه شخص ثالث را جستجو کنید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD در Android

نحوه انتقال برنامه ها به کارت SD با استفاده از Link2SD

اگر تلفن شما از انتقال برنامه ها به کارت SD پشتیبانی نمی کند ، یا اگر می خواهید برنامه ای را منتقل کنید که به طور جداگانه از آن پشتیبانی نمی کند ، چند برنامه جانبی وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند. Apps2SD و FolderMount یک گزینه محبوب است. هر دو به یک گوشی اندرویدی روت شده نیاز دارند.

ما قصد داریم انتخاب دیگری به نام Link2SD را بررسی کنیم که دارای دو ویژگی روت شده و غیر روت شده است. می توانید از آن برای انتقال برنامه ها به صورت یکجا به کارت خود ، “جابجایی اجباری” برنامه هایی که به طور معمول اجازه این کار را ندارند ، و بارگیری پوشه های داده برای برنامه ها و بازی های بزرگتر به فضای ذخیره سازی خارجی خود استفاده کنید.

ابتدا برنامه را راه اندازی کنید و اگر تلفن شما روت شده است ، مجوزهای root را اعطا کنید. سپس روی برنامه مورد نظر جهت انتقال ضربه بزنید و گزینه ای را انتخاب کنید:

پیوند به کارت SD: این نیاز به روت دارد و کل برنامه و داده های آن را به کارت شما منتقل می کند.
انتقال به کارت SD: این مورد نیازی به روت ندارد و فقط در صورتی کار می کند که تلفن شما از انتقال برنامه ها به حافظه خارجی پشتیبانی کند. اگر ریشه دارید ، می توانید برنامه هایی را که در غیر این صورت پشتیبانی نمی کنند ، به زور منتقل کنید.
پیوند به کارت SD (داده و حافظه پنهان): پرونده های داده را جابجا می کند و به روت نیاز دارد.
برای انتقال همزمان بیش از یک برنامه ، روی دکمه منو در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و انتخاب چندگانه را انتخاب کنید. اکنون روی همه برنامه هایی که می خواهید منتقل کنید ضربه بزنید ، دوباره دکمه منو را فشار دهید و یا پیوند به کارت SD یا انتقال به کارت SD را انتخاب کنید. اینها همان گزینه هایی است که در بالا توضیح داده شد.

Link2SD با ارتقا with پرداختی رایگان است. این در آندروید 2.3 و بالاتر کار می کند.

بهترین راه برای انتقال برنامه ها به کارت SD در Android
بهترین روش نصب برنامه ها روی کارت SD شما بستگی به این دارد که از چه نسخه ای از Android استفاده می کنید ، آیا سازنده تلفن شما همه ویژگی ها را اجرا کرده است و می خواهید چه برنامه ای را منتقل کنید.

به طور خلاصه:

در تلفن هایی که از فضای ذخیره سازی قابل قبول پشتیبانی می کنند ، بهترین انتخاب است. این برنامه هرگونه نیاز به مدیریت دستی کارت شما را برطرف می کند.
برای تلفن هایی که فقط از انتقال دستی برنامه ها به کارت پشتیبانی می کنند ، این روش بهترین و تمیزترین است.
اگر تلفن شما از هر یک از این موارد پشتیبانی نمی کند ، یا اگر شرایط خاصی دارید ، روت کردن و استفاده از Link2SD را در نظر بگیرید.
از باگ های انتقال برنامه به کارت SD در Android غافل نشوید.
اگر برنامه های شما فضای زیادی را اشغال می کنند ، راه حل خوب دیگر استفاده از برنامه های Android Go به جای آن است. آنها نه تنها کوچکتر هستند و هم فضای کمتری را اشغال می کنند ، بلکه در تلفن های قدیمی یا با قدرت کم نیز سریعتر کار می کنند.

در نهایت میتونید برنامه های ذکر شده در بالا رو از باکس دانلود دریافت کنید.

باکس دانلود
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: KhodeNima
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان