10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!
86 / 100

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید !!!

این برنامه های اندرویدی بسیار محبوب هستند ، اما امنیت و حریم خصوصی شما را نیز به خطر می اندازند. اگر آنها را نصب کرده اید ، پس از خواندن این مقاله می خواهید آنها را حذف نصب کنید.

برخی از برنامه های اندروید خود را به عنوان دوست شما جا میزنند. آنها می گویند که به شما کمک می کنند یا شما رو سرگرم می کنند ، در حالی که آنها فقط می خواهند به شما آسیب برسانند.

فروشگاه Play بارها به دلیل رویکرد کمتر قوی در زمینه فیلتر کردن محتوای ناامن انتقاداتی را دریافت کرده است.

اگر مراقب نباشید ، می توانید در حال ردیابی ، هک شدن باشید.

با در نظر داشتن این موضوع ، در اینجا بزرگترین برنامه هایی که به اطلاعات شما دسترسی دارند را معرفی میکنیم.

آنها در حال حاضر میلیون ها نصب فعال دارند ، مطمئن شوید که شما یکی از آنها نیستید.

1. QuickPic

قبلاً یک گالری عکس سریع و با کاربرد آسان بود. هرگز پر زرق و برق نبود ، اما ارتباطات واضح و به روزرسانی های مكرر باعث می شد تا به طور پیوسته یك پایگاه كاربری با اندازه مناسب رشد كند.

حالا چرا بد است:

توسط شرکت معروف بدنام چینی ، Cheetah Mobile ، در سال 2015 خریداری شد. بلافاصله به یک برنامه مضر برای Android تبدیل شد. این شرکت شروع به بارگذاری داده های کاربران در سرورهای خود کرد ، و یکی از کاربران گوگل پلاس تعداد زیادی درخواست جدید DNS را که مربوط به برنامه است را شناسایی کرده و نشان می دهد.

این برنامه در اواخر سال 2018 به طور کلی از فروشگاه Play حذف شد اما در سال 2019 بازگشت. در زمان بازگشت ، Cheetah Mobile به Android Police گفت که QuickPic به جمع آوری دیتا کاربران اندرویدی حذف نشده است.اما  این شرکت دیگر نمی خواست این برنامه رو توسعه بدهد.

امروزه ، صدها برنامه مود شده QuickPic وجود دارد. تشخیص اینکه کدام ورژن مود شده بهتر است دشوار است. با این وجود یک قانون آسان برای رعایت امنیت شما را حفظ می کند: هیچ یک از آنها را نصب نکنید!

آنچه باید بجای آن استفاده کنید: برنامه های گالری زیادی برای Android وجود دارد. یکی از بهترین گزینه های QuickPic ، Simple Gallery است. دارای ویرایشگر عکس ، فایل منیجر و چندین تم است.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

2. ES File Explorer

ES File Explorer احتمالاً محبوب ترین برنامه کاوشگر فایل در آنجا بود. این بدان دلیل است که قبلاً واقعاً بسیار خوب بوده است — پنج سال پیش.

چرا این بد است: نسخه رایگان پر از نرم افزارهای تبلیغاتی و تبلیغات تبلیغاتی بود و به طور ناگهانی شما را آزار می دهد تا برنامه های اضافی را از طریق پاپ آپ نوار اعلانات بارگیری کنید که نمی توانید غیرفعال کنید. با این حال ، اوضاع در آوریل 2019 بدتر شد ، زمانی که این برنامه محبوب یک بار به دلیل ارتکاب کلاهبرداری کلیک بر روی تبلیغات خود از فروشگاه Play بیرون رانده شد.

برای کسانی که نمی دانند ، کلاهبرداری کلیک به این عمل اشاره دارد که بدون اطلاع کاربران ، روی تبلیغات پس زمینه روی دستگاه کلیک کنید.

امروز ، می توانید ES File Explorer APK را بارگیری کنید یا ده ها تقلبی که هنوز در Play Store هستند بارگیری کنید. باید از تمام تکرارهای برنامه خودداری کنید.

آنچه باید بجای آن استفاده کنید: تعداد زیادی کاوشگر پرونده Android برای انتخاب وجود دارد. اگر نگران استفاده آسان هستید ، Files by Google را امتحان کنید. یا اگر سفارشی سازی مورد شماست ، می توانید به Total Commander مراجعه کنید.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

3. UC Browser

محبوب ترین مرورگر وب اندروید در چین و هند. این ادعا می کند که یک حالت سریع دارد که به لطف فشرده سازی ، داده های شما را ذخیره می کند.

چرا بد است: پیگیری جستجوی کاربران بدون رمزگذاری به یاهو هند و گوگل ارسال می شود. شماره IMSI ، شماره IMEI ، شناسه Android و آدرس MAC Wi-Fi کاربر بدون رمزگذاری به Umeng (ابزار تجزیه و تحلیل Alibaba) ارسال می شود. و داده های موقعیت جغرافیایی کاربران (شامل طول و عرض جغرافیایی و نام خیابان) بدون رمزگذاری به AMAP (ابزار نقشه برداری Alibaba) منتقل می شود.

آنچه باید بجای آن استفاده کنید: از کجا شروع کنیم؟ اگر می خواهید یک مرورگر سریع اندروید داشته باشید ، Chrome و Firefox گزینه های واضحی هستند ، اما برخی از افراد در آنجا نیز نگران حریم خصوصی هستند. DuckDuckGo Privacy Browser یک گزینه همه جانبه است.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

4. CLEANit

یک “پاک کننده پرونده های ناخواسته” که 10 میلیون بار نصب شده و 85 درصد بررسی چهار یا پنج ستاره دارد.

چرا بد است: بیشتر مواردی که تبلیغ می کند برای تلفن شما مضر است. به عنوان مثال ، پاک کردن حافظه پنهان در نهایت وقتی گوشی شما نیاز به بازسازی دارد ، سرعت شما را کم می کند ، پاک کردن حافظه RAM فقط منجر به استفاده بیشتر از باتری می شود و از بین بردن برنامه های در حال اجرا باعث صرفه جویی در باتری نمی شود.

آنچه باید بجای آن استفاده کنید: Greenify گزینه بسیار بهتری برای کاهش تخلیه باتری ناشی از برنامه ها است و SD Maid یک فیلتر فایل های ناخواسته مفید برای پرونده های آگهی و گزارش ها و غیره است.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

5. Hago

Hago یک سوپر اپلیکیشن است که می توانید با دوستانتان در کنار هم باشید ، بازی کنید و چت کنید.

چرا بد است: آیا هاگو به معنای واقعی ایمن است؟ بله ، ما چنین فکر می کنیم ، زیرا هیچ سندی در مورد سو رفتار جدی وجود ندارد. با این حال ، این برنامه باعث میشود برای بازی ها و شرکت در گروه ها درآمد کسب کنید. این بلافاصله زنگ های زنگ خطر را به صدا در می آورد.

این را به این واقعیت اضافه کنید که اگر برنامه را بجای نصب از طریق Google Play نصب کنید ، می توانید درآمد بیشتری کسب کنید و فکر می کنیم مشکلی در آن ایجاد شود.

آنچه باید بجای آن استفاده کنید: اندروید هیچ کمبودی در بازی های رایگانی ندارد که بتوانید در اینترنت با غریبه ها بازی کنید ، در حالی که برنامه هایی مانند WhatsApp برای گفتگو با دوستان و Kik برای گفتگو با افراد تصادفی کافی هستند.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

6. DU Battery Saver & Fast Charge

یک برنامه «صرفه جویی در مصرف باتری» با تعداد بارگیری های دیوانه کننده ای بود — 7،6 میلیون بررسی پنج ستاره به سختی قابل باور بود.

چرا بد است: شارژ سریع؟ یک برنامه توانایی تغییر سرعت شارژ دستگاه شما را ندارد. این آخر تبلیغات است  تقریباً هر تبلیغی را که در هر برنامه دیگری مشاهده می کنید حمایت مالی می کند و تبلیغات خاص خود را در صفحه قفل و نوار اعلانات شما نشان می دهد. همچنین ، همه آن نمودارهای جذاب سرعت و انیمیشن های جالب؟ کاملا جعلی است.

این برنامه در آوریل 2019 به عنوان بخشی از رسوایی کلاهبرداری کلیک ، از فروشگاه Google Play خارج شد. اما هنوز هم می توانید APK را در سایت های بارگیری APK پیدا کنید و میلیون ها نفر هنوز این برنامه را روی دستگاه های قدیمی خود اجرا می کنند.

آنچه باید بجای آن استفاده کنید: اگر واقعاً به آمار باتری تلفن خود علاقه مند هستید ، باید از GSM Battery Monitor استفاده کنید. برای صرفه جویی مناسب در مصرف باتری ، Greenify ذکر شده را امتحان کنید.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

7. Dolphin Web Browser

یک مرورگر با پشتیبانی از Flash ، HTML 5 و 50 میلیون دانلود !!!

چرا بد است: مانند UC Browser ، این یک کابوس ردیابی است. بدتر از همه ، این باعث می شود بازدیدهای وب سایت حالت ناشناس شما در پرونده ای در تلفن شما ذخیره شود — بروید و بررسی کنید. کاربران حتی کشف کرده اند که هنگام استفاده از VPN ، مرورگر آدرس اختصاص داده شده توسط ISP شما را نشان می دهد. باور نکنید که اعتیاد به مواد مخدره زیاد است. اکنون آن را حذف کنید.

آنچه باید بجای آن استفاده کنید: همانطور که قبلاً ذکر شد ، Chrome ، Firefox و DuckDuckGo Privacy Browser سه گزینه برتر شما هستند.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

8. Fildo

یک برنامه بارگیری غیرقانونی موسیقی که به عنوان یک پخش کننده موسیقی درآمده است.

چرا این بد است: برای مدت طولانی ، فیلدو با شرکت سرگرمی آنلاین چینی ، Netease ارتباط داشت. این از یک ترفند backdoor API استفاده می کند تا به شما اجازه دهد هر آهنگی را که می خواهید از سرورهای Netease بارگیری کنید.

آیا امروز فیلدو ایمن است؟ شاید. Netease روزنه را بسته است ، بنابراین بسیاری از کاربران طولانی مدت کشتی را رها کرده اند. Fildo اکنون خود را به عنوان یک برنامه مدیریت موسیقی معرفی می کند. اما این برنامه دارای پس زمینه ای شیطانی است و به دلیل جمع آوری احتمالی داده ها و سایر روش های سلب حریم خصوصی نباید به آن اعتماد کرد.

آنچه باید در عوض استفاده کنید: اگر می خواهید به موسیقی گوش دهید ، پاسخ واضح یک سرویس مانند Spotify است. برای مدیریت موسیقی ، Cloud Player را بررسی کنید.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

9. Clean Master

یکی دیگر از محبوب ترین “تقویت کننده سرعت ، صرفه جویی در مصرف باتری و بهینه ساز تلفن” است که قبل از حذف در سال 2019 ، 600 میلیون کاربر و 26 میلیون بررسی پنج ستاره داشت. باز هم ، APK هنوز در دسترس است و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

حالا چرا بد است: در مرحله اول ، توسط Cheetah Mobile ساخته شده است. ما قبلاً درباره این کمپانی توضیح دادیم — این شرکت به دلیل بسته بندی تبلیغات ، ظروف نرم افزاری و صفحه نمایش ناخوشایند در برنامه هایشان مشهور است.

ثانیا ، هیچ کار مفیدی انجام نمی دهد. برنامه های صرفه جویی در حافظه RAM ممکن است یکبار ارزشمند باشند ، اما دیگر نیازی به آنها ندارید. اندروید برای اختصاص دادن RAM و اطمینان از استفاده از آن به بهینه ترین روش ، کنترل کننده بومی خود را دارد — در بسیاری از موارد ، حتی برای کمک به عملکرد ، عمداً RAM را بارگذاری می کند.

آنچه شما باید به جای آن استفاده کنید:  SD Maid مناسب شما است.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

10. تقریباً همه برنامه های ضد ویروس

بارهای زیادی برای انتخاب وجود دارد. بیشتر مجموعه های معروف آنتی ویروس دسک تاپ اکنون یک گوشی هوشمند ارائه می دهند.

چرا بد است: آنها به خودی خود بد نیستند ، اما تا حد زیادی غیرضروری هستند — به همین دلیل است که در حال حاضر بزرگترین نام های صنعت قابلیت های ضد ویروس برنامه های خود را به عنوان بخشی از یک بسته امنیتی بزرگتر به بازار عرضه می کنند.

با این حال ، چند مورد پیش بینی شده است. اگر نرم افزار را از منابع شخص ثالث نصب کنید (به عنوان مثال ، فروشگاه Google Play نیست) ، یا اگر یک دستگاه روت شده دارید ، برنامه ها قابل تأمل هستند. هر دو وضعیت می تواند شما را در برابر بدافزارهایی قراردهد که گوگل هیچ کنترلی بر آنها ندارد.

آنچه شما باید بجای آن استفاده کنید: در این مورد ، نه فقط آنچه را که باید بجای آن نصب کنید ، بلکه باید مطمئن شوید که یک بسته امنیتی کامل را از یک ارائه دهنده شناخته شده نصب می کنید.

برنامه های شرکت هایی مانند Avast و Avira تمایل دارند ویژگی های اضافی مانند برنامه های قفل شده با رمز عبور ، پاک کردن دستگاه از راه دور و مسدود کننده های تماس را ارائه دهند.

10 برنامه محبوب Android که نباید نصب کنید!

از خطرناکترین برنامه های فروشگاه Play جلوگیری کنید

در حقیقت ، تعداد بسیار کمی از برنامه ها در فروشگاه Play کاملاً “ایمن” هستند. تقریباً تمام شرکت ها حداقل در جمع آوری داده ها سهیم هستند.

اما برخی از برنامه های واقعاً مضر در فروشگاه Play وجود دارد. مواردی که در مورد آنها بحث کردیم فقط باعث آسیب به دستگاه اندرویدی شما می شوند.

با کنکاش عمیق تر ، APK های حاشیه دار خطر بیشتری را را به شما تحمیل می کنند. اگر روزگاری مشتری وفاداری در شرکت هایی بودید که برنامه های آنها از فروشگاه گوگل حذف شده است ، به بارگیری کناری آنها ادامه ندهید. احتمالاً خطرناک تر از گذشته نیز هستند.

در نههایت بلک اپ برنامه های جایگزین را به صورت نسخه حرفه ای برای شما آماده کرده که در انتهای مطلب میتوانید دانلود و نصب کنید.

باکس دانلود
QR Code
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: KhodeNima
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان